Na tejto stránke postupne nájdete linky na jednotlivé kapitoly či príbehy, ktoré čosi vravia o postavách knihy o duchovnom hľadaní v knihách Brandona Lavalona s názvom Čudesné prípady…

Prvá kapitola: Pierre. Stretnutie s prvým.

Druhá kapitola: Pierre. Tma prináša svetlo.

Tretia kapitola: Pierre. Zvládnuté učivo.

Štvrtá kapitola: Pierre. Stretnutie s osudom. Táto kapitola už patrí do knihy, v jej deji nasleduje za prvou návštevou profesora Shullera u susedov. Preto je zároveň poslednou kapitolou o Pierrovi.

Nasledujúce „predkapitoly“ uvádzajú ďalšiu veľmi dôležitú postavu Čudesných prípadov. Je ňou Dr. Leo Bourke, nie celkom obyčajný lekár z miestnej nemocnice Crescent Hospital.

Piata kapitola: Dr. Bourke. Vstup.

Šiesta kapitola: Dr. Bourke. Deti – hlavne niektoré z nich.

Siedma kapitola: Dr. Bourke. Blues.

Ôsma kapitola: Dr. Bourke. Zvedavosť prináša problémy.

Deviata kapitola: Dr. Bourke. Problémy v čomsi ako raj.

A to je zatiaľ podľa vyjadrenia autora všetko. Teraz už treba vziať do rúk knihu a vydať sa po stopách zločinu, aby ste zistili, ako prípad vášho suseda vlastne začal, akú rolu v ňom hrá Dr. Bourke a Sean, kto je Pierre a čím prechádza, čo sa vlastne stalo a kto bol vrahom…

Stopy vedú dokonca do akademických kruhov, no prekvapujúco sa z akademickej sféry vymotajú a zamieria do celkom iných oblastí, takpovediac do väčšieho sveta. A tú lupu odložte, pán Holmes, nepomôže vám, toto je celkom iný prípad. Zato budete možno potrebovať Dr. Watsona.